Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŽivý betlém slavil kulatiny

Živý betlém slavil kulatiny
23.12.2012

Prostějov - Živý betlém v rajské zahradě kostela Povýšení sv. Kříže se pro stovky věřících i nevěřících Prostějovanů stal tradicí. Včera se uskutečnil už jubilejní - desátý - ročník.

„Cílem živých betlémů v Prostějově je přiblížit lidem nejen narození Ježíše Krista, ale i celou Bibli," vysvětlil pořadatel Jindřich Miklas. Právě on zorganizoval uplynulých deset živých betlémů, ten letošní je jubilejní. „Je čas, abych někomu organizování živých betlémů předal," řekl ve svém úvodním slovu. Kromě hereckého ztvárnění Bible se uskutečnilo i malé zamyšlení nad adventem a vystoupila schola z kostela sv. Petra a Pavla.

Špatná organizace akce?

„Jsme zde podruhé, líbí se nám to, zvláště herecké výkony účinkujících, třeba vloni zde udělala pěkný program škola z Plumlova. Připadá nám ale, že je to nějak divně zorganizované - lidé stojí okolo herců a ostatní, kteří sedí na lavičkách nebo stojí dál, nic nevidí. My vidíme jen řadu stojících diváků, je to škoda," shodli se manželé Josef a Jindřiška Piskovi, čímž nastínili možné vylepšení akce do budoucna.

Peníze z dobrovolného vstupného půjdou k patriarchovi do Jeruzaléma pro chudé lidi.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce