Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŽivot? Tak ho vidím já

Život? Tak ho vidím já
28.10.2012

Prostějov - Vidět to, co jiní nevidí, a foťákem zachytit situace, které působí zajímavě nebo vtipně. Tak se dá charakterizovat výstava Milana Braunera (na snímku vlevo) v prostorách prostějovské Galerie u Hanáka.

Sám autor, novinář, říká: „Mám rád, když se ve fotografiích něco děje." A kde hledá inspiraci? „V každodenním životě. Jdu, koukám, a až něco uvidím, vyfotím si to," odpovídá Milan Brauner. „Baví mě situace, které fotoaparát umožňuje zachytit."

Výstava nabízí různé pohledy do života města i odrazy v ulicích na výlohách obchodů a v kalužích. „Konkrétně ty výlohy mě napadly v Olomouci, když jsem si fotil sloup nejsvětější trojice. Trochu jsem uhnul a výloha nějakého obchodu mi padla do oka," vysvětluje Brauner.

Výstava „vylomenin" se lidem líbí. „Myslím si, že se fotky podařily. Opravdu to jsou takové vylomeniny, člověk zjistí, že se v běžném světě, který je zde zachycen, může i smát. Líbí se mi i vystoupení kapely, je to fajn večer," říká svůj názor návštěvnice vernisáže Zuzana Bartošová.

Výstava potrvá do 22. listopadu.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce