Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZámek očekává Kašpárka v rohlíku

Zámek očekává Kašpárka v rohlíku
27.03.2014 09:10

Plumlov – Zámek v Plumlově otevře příští víkend. Na úvod přichystal pohádkové prohlídky pro rodiny a první měsíc sezony završí Slet čarodějnic Plumlovských nadšenců.

„Bránu otevíráme v sobotu 5. dubna. Návštěvníci při prohlídce zámeckých komnat spatří alchymistickou dílnu Rudolfa II. a jeho Golema, setkají se s vodníkem a čertíkem z pohádky Princezna ze mlejna a čekají je i další pohádkové bytosti,“ slíbil kastelán Pavel Zástěra. Výpravy se budou střídat každou hodinu od deseti dopoledne do pěti odpoledne.

Reon zůstává

„Ze stěn druhého patra zámku shlíží také různí skřítkové, satyrové, víly, mořské panny, jednorožci a další zvláštní bytosti z bájné říše Argondie, kterou ve svých obrazech zachytil Reon Argondian. Jeho výstava se loni setkala s velkým ohlasem a tak letos pokračuje,“ prozradila za organizátory Edita Lachmanová.

Od příštího víkendu bude otevřená i kavárna na nádvoří a občerstvení hosté zámku najdou i v Kamenném sále. V sobotu 12. a v neděli 26. dubna pořádají na plumlovském zámku i noční prohlídky do osmi večer, 19. dubna je v plánu loutkové představení.

Slet čarodějnic

A pořádně živo bude na nádvoří ve středu 30. dubna, kdy se zámek nad Podhradským rybníkem stane místem patnáctého Sletu čarodějnic. Kromě čarodějné školy, Zelínina víceboje, ohňové show a vystoupení čiperných ježibab láká také na koncert Kašpárka v rohlíku. „Děti do šesti let mají vstup zdarma,“ vzkazuje Marek Otruba z pořádajícího Spolku plumlovských nadšenců. (prolon)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce