Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZáda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto)

Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto)
08.09.2013 08:18

Prostějov - Každý si představuje loučení s prázdninami jinak. Šachistům vyhovuje tichý kout, kde jejich soustředění ruší jen ševelení větru ve větvích a polohlasné komentáře postávajících kolegů. Klub Rošáda pořádá Loučení s prázdninami hlavně pro ty, kteří královskou hru mají rádi a na soutěže jinak nejezdí. Také jubilejní desátý ročník turnaje se odehrál ve stínu stromů občerstvení U Abrahámka.

„Naše turnaje jsou, pokud vím, jediné, které se konají pod širým nebem. Tedy alespoň takto v přírodě,“ usmíval se spokojeně Rostislav Kocmel z pořadatelského týmu a chválil počasí i účast. Bylo právě sobotní poledne, u Hloučely hřálo slunce a za stoly v bistru sedělo dvaačtyřicet hráčů. Hráli takzvaný rapid šach na dvakrát patnáct minut.

„Jsou tu většinou chlapi, ale taky dvě dívky. Ta mladší, Ema Růžičková, má teprve sedm let. Nejstaršímu účastníkovi je čtyřiasedmdesát,“ představil věkové rozpětí startujících Kocmel. Přišli pěšky, přijeli na kole, ale také autem. Z Prostějova, Přemyslovic, Konice ale třeba také z Olomouce jako právě malá, blonďatá Ema s červenou kytkou na růžovém tričku.

Akce pro rekreační i registrované šachisty nese své ovoce. „Za tu dobu, co ji na konci prázdnin děláme, jsme získali pro náš klub asi patnáct nových členů.,“ zmínil se Kocmel.

Klub Rošáda organizuje v lesoparku Hloučela ještě jeden turnaj v rapid šachu podporovaný penězi z městské kasy. Osmý Memoriál Petra Bočkareva se tu konal v červnu. (das)

S prázdninami se šachisté loučí U Abrahámka. Už deset let. Foto: D. Sekanina

Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto) Záda šachistů vyhřívalo slunce U Abrahámka (foto)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce