Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV areálu OP začíná stěhování

V areálu OP začíná stěhování
20.08.2012

Prostějov - V hlavním areálu bývalého Oděvního podniku začíná stěhování. Náročnou akci, po které má následovat jeho prodej, zahajuje přesun střední školy Art Econ. Následovat budou měřenky, sklady a stávající prodejny.

Věřitelský výbor dlužníka souhlasí, dle údajů v insolvenčním rejstříku, s rozhodnutím správkyně Miloslavy Horské, zpeněžit část majetkové podstaty - nemovitosti v hlavním areálu v Prostějově - prodejem majetku mimo dražbu. Výběrové řízení začne na pokyn zajištěného věřitele, kterým je Česká spořitelna. Poradcem bude patrně společnost Knight Frank. Tu ale nejdříve musí odsouhlasit věřitelský výbor.

První vlaštovkou je škola

První, kdo se z hlavního areálu Oděvního podniku stěhuje, je střední škola Art Econ. Ta se v průběhu prázdnin přesune do uvolněných prostor po Univerzitě Tomáše Bati na Husově náměstí. Budovu vlastní magistrát, který už v jarních měsících stěhování odsouhlasil. Další, kdo by měl místo opustit, je výroba oděvů na míru. V areálu OP je umístěna zatím pouze dočasně. Jak nám před časem řekla správkyně Horská, budovu chce zpeněžit do konce tohoto roku a uvolněné prostory jsou pro prodej podmínkou.

Termín na sklady vypršel

Poslední možnost zaslat své cenové nabídky na nákup skladů měli zájemci 15. srpna. Jak informovala Horská, „nabídku využilo deset zájemců. Teď bude následovat klasický postup při výběru nejlepších nabídek. K prodeji máme také skladové zásoby oděvů a nábytek. Pevně věřím, že se toho prodá co nejvíce".

Prodejny jdou do prodeje také

V současnosti z rozsáhlé sítě prodejen zbyla pětice obchodů. V této chvíli jsou ve výpovědi dvě z nich. Zbývající tři byly předmětem nabídkového řízení. Do prvého kola se přihlásili čtyři zájemci. Konkrétní a finální nabídku doručila pouze jedna firma - Ozeta. Jak bude naloženo se současnou outdoorovou prodejnou, která sídlí přímo v areálu OP, zatím jasné není.

(kaa)

Foto: (rada)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář


související kauzy |
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce