Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSportovcem roku je tenistka Muchová. Nejlepší juniorské družstvo je TK Agrofert

Sportovcem roku je tenistka Muchová. Nejlepší juniorské družstvo je TK Agrofert
01.03.2020 08:23

Tenistka Karolína Muchová ovládla devatenáctý ročník ankety Sportovec Olomouckého kraje. Česká reprezentantka a členka fedcupového týmu vloni vyhrála turnaj Korea Open a byla finalistkou Prague Open ve dvouhře. Na konci minulého roku jí patřilo 21. místo v žebříčku WTA. Ocenění za rok 2019 se udělovala ve čtvrtek 27. února v rámci slavnostního večera v přerovském Městském domě.

Mimo mladých tenistů v anketě uspěl dalšá junior, parašutista prostějovské Dukly Petr Chládek, který skončil třetí.

„S nadšením sleduji, jak se našim sportovcům daří doma i v zahraničí. Uznání si ovšem zaslouží každý, kdo sportuje třeba jen tak pro radost. A věřím, že radost bude hlavním motivem také olympiády dětí a mládeže, kterou náš kraj uspořádá už příští rok,“ zdůraznil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

I letos byli oceněni hned tři nejlepší v kategorii juniorů. Hodnoticí komise je vybrala z devětapadesáti nominovaných sportovních nadějí.

Sportovec Olomouckého kraje 2019 – VÝSLEDKY

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC:

1. Karolína Muchová (tenis, TK PRECHEZA Přerov)

2. Romana Labounková (horská kola, Bikrosklub Jeseník)

3. Lukáš Palyza (basketbal, BK Olomoucko)

NEJLEPŠÍ DRUŽSTVO:

1. VK UP Olomouc (volejbal ženy)

NEJLEPŠÍ JUNIOR:

1. Tereza Kneblová (kanoistika, SK UP Olomouc)

2. Pavel Bittner (cyklistika, MAPEI MERIDA Kaňkovský)

3. Petr Chládek (parašutismus, ASO Dukla Prostějov)

NEJLEPŠÍ JUNIORSKÉ DRUŽSTVO:

1. TK AGROFERT Prostějov (tenis)

NEJLEPŠÍ TRENÉR:

1. Tomáš Jurka (šerm, TJ Dukla Olomouc)

NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC:

1. Tomáš Pešek (sportovní střelba, SK TPS Olomouc)

NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÁ SPORTOVKYNĚ:

1. Kateřina Korgerová (atletika, TJ Šumperk)

ČESTNÁ CENA:

Jiří Teplý – volejbal ženy (VK UP Olomouc)

CENA OLOMOUCKÉHO KRAJE:

Ondřej Bank

(ber, foto: olkraj.cz)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce