Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSilnice brázdí i opilí cyklisté. Pozor na ně

Silnice brázdí i opilí cyklisté. Pozor na ně
22.04.2019 07:59

Od pátku 19. 4. 2019 přistihli prostějovští policisté několik cyklistů, kteří usedli na jízdní kolo pod vlivem alkoholu.

Prvním je sedmatřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté v pátek 19. 4. 2019, krátce po půlnoci, na silnici u obce Domamyslice. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili 0,22‰ alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami 0,28‰ a 0,30‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu v nemocnici, nepožadoval. K požití alkoholu před jízdou se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Dalším je dvaatřicetiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté v sobotu 20. 4. 2019, krátce po půlnoci, v obci Domamyslice. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu téměř 2‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu před jízdou se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

Téhož dne, rovněž krátce po půlnoci a ve stejném místě, kontrolovali policisté také čtyřiatřicetiletého cyklistu. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu téměř 1,6‰ alkoholu v dechu, druhou dechovou zkouškou lehce přes 1,6‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu před jízdou se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali.

„Posledním je čtyřiapadesátiletý cyklista, kterého kontrolovali policisté v sobotu 20. 4. 2019, krátce po třiadvacáté hodině, na komunikaci v katastru obce Otinoves. Orientační dechovou zkouškou mu naměřili téměř 3,2‰ alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou lehce přes 3,2‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil, lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval a k požití alkoholu před jízdou se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali," doplnila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Všichni cyklisté jsou nyní podezřelí z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. (red)

Ilustrační foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce