Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov trochu jinak v podání Jiřího Peky

Prostějov trochu jinak v podání Jiřího Peky
10.08.2012

Prostějov - Středeční vernisáží začala v Metru výstava fotografií Prostějova. Jiří Peka na nich zachytil místa notoricky známá i neznámá - ale přesto trochu jinak. Posunutím odstínů šedé barvy tak představuje město v jiné kráse.

„Tímto souborem jsem chtěl ukázat známá místa našeho města z jiného pohledu," vysvětlil autor. „Každá fotografie má obsah a formu. Jiří Peka svoji tvorbu nepostavil na obsahu, ale na formě, která je jemu vlastní a na kterou přišel sám," řekl na úvod vernisáže její kurátor Jiří Andrýsek. Zajímalo nás, o jakou formu vlastně jde. „Je to zpracováno v počítačovém programu, kde je možnost míchání bílých a černých valérů. Každý snímek je svým způsobem jedinečný v tom, že ty poměry jsou jiné," vysvětlil iProstejovu.cz Andrýsek.

Tento nový styl fotografování, přezdívaný „Peka-art", veřejnost zaujal. Další možnost vidět fotografie z této série je pro zájemce připravena na dvorečku kavárny ve Špalíčku, kde výstava pokračuje. „Výstava se mi líbí moc, hlavně svým zpracováním. Jiří Peka byl můj spoluhráč ve volejbale a překvapil mě, jak se mu daří i v této činnosti," řekl návštěvník výstavy Pavel Navrátil, který se také věnuje fotografování.

Výstava potrvá do 15. září.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce