Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích

Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích
21.01.2014 12:04

Prostějov, Vysočina – Prostějovští orientační běžci se radují z úspěchu na olympiádě. Hned první den Zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině vybojoval patnáctiletý Ondřej Vystavěl, svěřenec SK Prostějov, bronzovou medaili v lyžařském orientačním běhu.

Třetí příčka na dětské olympiádě je pro orientační běžce z Prostějova obrovským úspěchem. „Hodně se z toho radujeme, proti dětem někde z hor, které jsou na lyžích v podstatě od narození, je velmi těžké se prosadit,“ říká předseda sportovního klubu a současně otec bronzového Ondřeje Dušan Vystavěl.

Lyžařský orientační běh byl na zimní olympiádu dětí zařazen poprvé. Jak vypadal trénink mladého prostějovského běžce? „V Prostějově se samozřejmě věnujeme především klasického orientačnímu běhu. Před olympiádou jsme ale trénovali na kolečkových lyžích. Průběh letošní zimy nám paradoxně hodně nahrál, protože cyklostezky jsou suché, bez sněhu a my jsme mohli důkladně využít. Poslední víkendy jsme jezdili na Praděd, jedno z mála míst, kde leží sníh a dalo se trénovat na běžkách,“ popsal předseda klubu orientačních běžců.

Dva zástupci Prostějovska

Ondřej Vystavěl má díky svému úsilí místo v dorostenecké reprezentaci v lyžařském orientačním běhu. Spolu s ním bojovala v této disciplíně na Vysočině také Sabina Pilcová z Prostějova, která obsadila dvacáté místo. „Ještě nás čekají závody na krátkou trať a smíšené štafety, v nichž běží dvojice holka – kluk. Tak uvidíme,“ věří v další úspěch Dušan Vystavěl. Ondřej a Sabina jsou přitom zřejmě jedinými reprezentanty na letošní Zimní olympiádě dětí a mládeže z Prostějova.

Čtyři medaile pro kraj

Olomouckému kraji už po prvním dnu náleží čtyři olympijské medaile. Kromě Ondřeje Vystavěla je přivezou Karolína Poulíková, která na běžecké trati bruslařským stylem získala zlato, Jáchym Cenek, který v závodě mladších žáků v běžeckém lyžování skončil na stříbrné pozici a stříbro patří také Tereze Janošíkové v lyžařském orientačním běhu.

„Olomoucký kraj se po prvním dni drží na šesté pozici v umístění všech krajů,“ vzkazuje mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová. (das)

Na dětské olympiádě na Vysočině uspěl "orientační běžkař" Ondřej Vystavěl z Prostějova. Foto: archiv odm2014.cz a SK Prostějov

Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích Prostějov má bronz z olympiády. Orientační běžec Ondřej Vystavěl pro něj přijel na lyžích

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce