Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPři nehodě u Kostelce na Hané zahynuli dva lidé

Při nehodě u Kostelce na Hané zahynuli dva lidé
23.12.2018 08:21

Včera dopoledne došlo na silnici u Kostelce na Hané k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy. Policisté i hasiči vydali k tragické události tiskové zprávy.

„Dnes krátce po desáté hodině dopolední se stala dopravní nehoda, při níž zahynuly dvě osoby. Dle prvotních informací z místa události jel starší pár ve vozidle Škoda Felicia ve směru od obce Lutotín. Na křižovatce řidič s největší pravděpodobností nedal přednost vozidlu Škoda Fabia, které jelo ve směru od obce Konice na Kostelec na Hané. Došlo ke střetu mezi oběma vozidly. Následkem nehody došlo na místě k úmrtí staršího páru muže a ženy z vozidla Š Felicie. Čtyřčlenná osádka vozidla Š Fabia byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena do 100 000 Kč. Komunikace z důvodu šetření a odklízení v místě nehody byla uzavřena do 14:00 hodiny," popsala událost Miluše Zajícová, mluvčí PČR Olomouckého kraje.

Své vyjádření zveřejnili ústy svého mluvčího Zdeňka Hošáka i profesionální hasiči: „Hasiči na místě nalezli celkem šest zraněných osob. V jednom vozidle zůstala zaklíněná osoba, druhá z vážně zraněných osob byla již na místě laicky resuscitována projíždějícími a byla mimo vozidlo. Hasiči po vyproštění asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby. Současně provedli nutná bezpečnostní a protipožární opatření. Bilance dopravní nehody je tragická, nehodu bohužel nepřežily dvě osoby, další čtyři osoby posádky zdravotníků převezly do nemocnic. Hasiči dále asistovali při šetření Policii ČR, vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a v závěru komunikaci celkově uklidili". (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce