Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPrávník nevýhodnou smlouvu podepsat nedoporučil

Právník nevýhodnou smlouvu podepsat nedoporučil
09.05.2012

Město mu zaplatilo, ale neposlechlo

Prostějov - Mimořádné zasedání zastupitelů před pár dny odhalilo, že ohledně tolik diskutované smlouvy mezi městem a Manthellanem existuje právní analýza olomoucké advokátní kanceláře, kterou si město v roce 2010 objednalo, zaplatilo za ni 15 tisíc, ale jejími závěry se neřídilo! Výsledkem byl podpis smlouvy v neprospěch města.

Klub zastupitelů za TOP09 předložil dokument, který dokazuje, že v době procesu jednání a schvalování smlouvy se společností Manthellan uzavřelo město Prostějov smlouvu o právní pomoci s olomouckou advokátní kanceláří. „Právník předal městu závažné připomínky k navržené smlouvě, tyto ovšem nebyly zakomponovány, proto nedoporučil smlouvu s Manthellanem podepsat. Proto vyzýváme členy rady, kteří byli členy tehdejší rady města, aby se k celé záležitosti vyjádřili," konstatoval zastupitel Aleš Matyášek a dokument adresovaný tehdejšímu místostarostovi Pavlu Drmolovi přečetl.

Připomínky nebyly zapracovány

Právník Jiří Bezucha v něm s politováním konstatuje, že připomínky k první verzi smlouvy o smlouvě budoucí nebyly do konečné podoby zapracovány, aby zrovnoprávnily postavení města vůči developerovi, přičemž mezi zásadní výtky patřily nejen nemožnost od smlouvy odstoupit, případná blokace celého záměru, nejasná podoba projektu, ale také nulové reference investora a pravděpodobně nedostatečné kapitálové zajištění investice. Město navíc mělo umožnit krátkodobou zástavu prodávaných nemovitostí. „Nedoporučujeme jednat s investorem o podpisu jím předložené poslední verze smlouvy a naopak doporučujeme městu, aby na zabudování našich připomínek do smlouvy trvalo," napsal Jiří Bezucha.

Radou, za kterou zaplatili, se neřídili

Na základě smlouvy o právní pomoci zaplatilo město za tuto právní analýzu 15 000 korun, jejími závěry se ovšem neřídilo. „Zastupitelé v době schvalování smlouvy nedostali informaci, že ji právník nedoporučil podepsat," upozornil Aleš Matyášek. Zastupitel Tomáš Blumenstein se dotazoval, kdo kromě Pavla Drmoly byl s dokumentem seznámen. „Já jsem seznámen byl," přiznal současný primátor a bývalý místostarosta Miroslav Pišťák. Jeho první náměstek Jiří Pospíšil pouze podotkl, že pro něho je nejdůležitější, že v tuto chvíli existuje dodatek, aby smlouva byla vyváženější. Do včerejšího dne se ostatní členové rady nevyjádřili.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář


související kauzy |
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce