Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPoslední májový valčíček pokropil déšť

Poslední májový valčíček pokropil déšť
29.05.2011

Prostějov - Zmoklí aktivisté si v sobotu na další happeningové akci boje občanů proti radnici zatančili valčík a demonstrovali své odhodlání vyjednávat.

Akci na záchranu Kascentra sice narušil déšť, i tak si tři desítky občanů zatančily před radnicí. „Když jsme zde v lednu pořádali podobnou akci - Ples pro budoucnost - sešlo se nás asi pět set. Tehdy jsme si říkali, že to zopakujeme, až bude tepleji. Tepleji sice je, ale počasí lepší není," konstatoval „šéf nespokojených občanů" Jan Navrátil. Upozornil na odročení soudu na 8. června. „Budeme muset změnit taktiku. V nejbližší době obejdu všechny zastupitele a zeptám se jich, jaký mají na věc názor. Jejich odpovědi se budu snažit zveřejnit na www.proprostejov.eu/kasc ,"pokračoval Navrátil s poukazem na to, že se možná podaří dát Kasko na bod programu zastupitelstva. „Zjistil jsem, že když se k nějakému problému prostřednictvím petice vyjádří více než půl procenta občanů, jsou ho povinni zastupitelé projednat. Panu starostovi jsem řekl, že bych byl rád, kdyby ho zařadil sám, než abychom ho k tomu museli dotlačit," nechal se slyšet Navrátil.

valcik„Pan starosta jednal s politiky, kteří možná ani nevědí, kde Kascentrum je. Měl si pozvat lidi, kteří Kasko využívají," podotkl taneční mistr Jiří Šindler.

Tanec doprovodilo i „měření odhodlání jednat s radnicí", kdy si všichni účastníci stoupli vedle sebe a roztáhli ruce. Dosáhli délky padesáti metrů.

Sobotní akci provázel zájem médií. Přijela i televize Nova. „Zatím přišlo málo lidí, nevím, zda to bude zařazeno do vysílání," řekl nám „kolega" z celostátní televize.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář


související kauzy |
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce