Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPochodu proti kriminalitě se účastnily stovky lidí

Pochodu proti kriminalitě se účastnily stovky lidí
29.11.2012

Prostějov - Stovky lidí, převážně studentů, se zapojily do včerejšího pochodu „za všechny slušné občany, kteří mají strach jít po setmění". Poklidný pochod začal na Masarykově náměstí a skončil u zimního stadionu, kde se následně odehrál hokejový zápas. Souvislost s hokejem byla dána nedávným útokem Romů na prostějovského hokejistu. I když pořadatelé upozornili, že se nejedná o rasistickou akci, účastníci pochodu to nerespektovali.

Pochod byl vyvolán kauzou hokejisty Roberta Jedličky, kterého Romové v Olomouci zmlátili poté, co se zastal dvou žen. Na začátku akce vzkázal organizátor všem účastníkům: „Není to žádná rasistická demonstrace proti žádné menšině. Vadí nám ale, že se bojíme jít po setmění do města," řekl, ale nebylo mu to nic platné. Slogan „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop" měl možná jiný význam, než právě ten sportovní...

„Toho násilí je v poslední době strašně moc, člověk jde z diskotéky a dostane do dr*ky. Pokud se kriminalita zvýší, další akce budou," avizoval organizátor, který si nepřál být jmenován. „Hodně se bojím, nosím všude pepřový sprej, chystá se na mě jeden příslušník jiné pleti, bojím se," poznamenala další studentka.

Otázky ale vzbuzuje i fakt, že se během demonstrace neuskutečnily žádné projevy, pouze výkřiky několika aktivistů. Podaří se tímto způsobem něco změnit?

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce