Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPlavba po "Sečském moři" uzavřela 9. ročník Litovelského pětiboje

Plavba po
13.07.2014 12:03

Seč na Prostějovsku se svou stovkou obyvatel nepatří mezi největší obce - ovšem jednou za rok se zde počet obyvatel přinejmenším zčtyřnásobí. Bylo tomu i tak tuhle sobotu, kdy se v Seči uskutečnil již 9. ročník Litovelského pětiboje, který navštívily skoro čtyři stovky lidí.

Letos můžeme hovořit i o mezinárodní účasti, kdy jeden ze soutěžících k nám do Seče zavítal až z Běloruska. Mimo to jsme ale hostili závodníky například z Ostravy, Olomouce, Prostějova a z mnoha dalších obcí nejen prostějovského okresu.

Celkem se do mužské kategorie přihlásilo 22 soutěžících a do kategorie žen celkem osm závodnic. Samostatnou kapitolou byla soutěž v pití litru piva na čas, tedy Sečského tupláku.
V jakých disciplínách mohli pětibojaři soutěžit? Samotný název celé soutěže napovídá, že klání probíhala v pěti disciplínách. První a vždy zahajující je pití půllitru piva na čas v kategorii muži, v kategorii žen to je pití třetinky piva na čas. U obou kategorií si mohl soutěžící vybrat, zda bude pít alkoholické nebo nealkoholické pivo.
Druhou byla disciplína se jménem barman, která spočívala v přenesení plných pivních kelímků přes dráhu a překážky, bez ztrát do cíle.
Třetí byla stáčírna, kdy soutěžící musel naplnit na čas pivní lahve v přepravce.
Čtvrtá a zároveň nová disciplína nesla jméno Cesta pivního poutníka. Soutěžící musel posbírat cestou k cíli všechny připravené pivní suvenýry. Na konci dráhy byl pověšený otvírák, který si soutěžící musel pověsit na krk a při tom nesměl, upustit žádný suvenýr, ani je položit na zem, poté se se všemi suvenýry vratil zpět ke startu.

Závěrečnou soutěží, která neodmyslitelně patří k Litovelskému pětiboji je Sečská neckyáda aneb Plavba po Sečském moři (požární nádrži). Letošní voda byla velmi čistá a také teplá a tak se žádný závodník nenechal odradit a Litovelský pětiboj řádně dokončil.

Vítězové a vítězky
Po sečtení všech časů byl znám vítěz a vítězka letošního 9. ročníku Litovelského pětiboje.
V kategorii mužů se umístil na prvním místě Michal Richter z Kralic na Hané, na druhém "Kopeček" a na třetím Radim Liška (finalista na druhém místě prozradil pouze svoji soutěžní přezdívku ). Pomyslné čtvrté bramborové místo obsadil Michal Frys z Ondratic.
V kategorii žen se na prvním místě umístila domácí soutěžící Hanka Žemličková, na druhém Helena Špačková a na třetím Veronika Vaverková.

Sečský tuplák
Samotnou kapitolou pětiboje je Sečský tuplák. Letos se do soutěže přihlásilo 12 odvážných soutěžících. Výhercem v kategorii muži se stal Radovan Vičar z Jednova, který vypil tuplák za úctyhodných 7,32 vteřiny. V kategorii žen vyhrála Radka ,,Luxusová,, (vítězka prozradila pouze svoji soutěžní přezdívku ) z Malého Hradiska, s časem 44,06 vteřiny.

Celou akcí nás provázel známý moderátor Láďa „Sovjet” Rus, kterému patří poděkování. Bez pomoci a podpory sponzorů by tato soutěž nemohla vzniknout. Proto za celý SDH v Seči, který je hlavním organizátorem, děkuji sponzorům, kteří akci podpořili, zejména generálnímu sponzorovi Pivovaru Litovel, dále firmě A. W. Loštice, Infos Art a pojišťovně Generalli.
Poděkování patří také obci Lipová, fotografovi Lubomíru Frýdkovi ze Seče, který je autorem fotografií, a zejména všem soutěžícím a divákům, bez kterých by jistě tato akce nemohla proběhnout.

Petr Kolář

Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po Plavba po

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce