Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPavel Pokorný přivezl k Hanákovi Sudety

Pavel Pokorný přivezl k Hanákovi Sudety
03.04.2012

Prostějov - Výstavu prostějovského rodáka, dnes žijícího ve Frýdlantě, můžete zhlédnout v prostorách Galerie u Hanáka. Fotografie ze Sudet tam vystavuje Pavel Pokorný.

„Odborníci najdou na mých fotografiích neuvěřitelné množství kompozičních a jiných prohřešků. Doufám tedy, že se pro ně stanou „náborovým materiálem" a pojedou do Sudet a daná místa si vyfotografují lépe," poznamenal na úvod vernisáže Pavel Pokorný.

Kromě krajinek najdete mezi fotografiemi i detaily z oblasti Sudet. Kromě autora se navíc několika fotografiemi představují členové jeho rodiny.

Zajímalo nás, jak se autor dostal k fotografování. „Před čtyřmi lety mi známý doporučil a sehnal foťák za poloviční cenu. Bodejť be to lakomé Hanák nekópil," vysvětlil Pokorný.

„Fotografie jsou pěkné, přibližují nám kousek země, kde málokdo z nás, z rovinné Hané, byl," řekl návštěvník vernisáže Vít Lamplota.

Výstavu můžete navštívit až do 17. května.

(jač)

Foto: archiv P. Pokorného


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce