Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskOhňostroj bude zároveň i velkou hudební show

Ohňostroj bude zároveň i velkou hudební show
30.12.2017 08:18

V souvislosti se světelnou show je naplánována instalace světelných LED zdrojů v oknech radnice, směřujících do náměstí T. G. Masaryka. Demontáž následně proběhne po ukončení ohňostroje, nejpozději v pondělí 1. ledna 2018 dopoledne. Osvětlení oken radnice bude součástí výsledného efektu světelné show. Hudebním motivem ohňostroje budou slavné melodie a písničky z českých pohádek a filmů.

„Bezpečnostní zóna bude stejná jako v loňském roce. Pracovníky dodavatele bude, ve spolupráci se strážníky městské policie, zajištěna organizace pohybu v zóně tak, aby nebyl vlastníkům a nájemníkům domů, které se budou v bezpečnostní zóně nacházet, znemožněn přístup do objektů. Omezeno však bude setrvávání v této zóně po dobu trvání ohňostroje,“ uvedl k bezpečnosti vedoucí Odboru správy a zabezpečení Magistrátu města Prostějova František Nevrtal.

V zóně č. 1 nebude možné od 10 do 22 hodin parkování vozidel na vyhrazených místech, omezen bude také průjezd komunikací v horní části „velké kuželny.“ Od 18 do 22 hodin pak bude zcela zakázán vjezd vozidel na náměstí T. G. Masaryka.

Jaký bude letošní ohňostroj?

  • délka 15 minut

  • hudební motiv Z pohádky do pohádky – slavné melodie a písničky z českých pohádek a filmů pro děti (Páni kluci, Zlatovláska, Noc na Karlštejně, Tři veteráni, Tři bratři, Krakonoš a lyžníci, Panna a netvor, Tři oříšky pro popelku)

  • použité efekty římské svíce, kompakty a kulové pumy + světelná show

  • dodavatel ohňostroje společnost Pyro & Art, s.r.o., Olomouc

  • Od 19 hodin reprodukovaná hudba, od 20 hodin ohňostroj.  (Zdroj: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce