Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNové občanské sdružení nechce boj, ale spolupráci

Nové občanské sdružení nechce boj, ale spolupráci
20.01.2012

Prostějov - Cílem je bojovat proti radnici, nebo s ní spolupracovat? To byla jedna z klíčových otázek, které zaznívaly na včerejším prvním setkání zakládajících členů nového občanského sdružení PRO PROSTEJOV a dalších sympatizantů. Několik přítomných zastupitelů a radních si veřejně vyslechlo, že lidé ve velké míře nejsou spokojeni s tím, jak vedení města jedná.

„Jednotlivci nemají šanci uspět, je třeba se občansky sdružit. Jedná se o nás bez nás. Kdo nás to na radnici vede? To, čeho jsou schopni, nám dělá ostudu po celé republice. Nemůžou si dělat, co chtějí," zaznívaly nespokojené názory přítomných.

Nové občanské sdružení nechce s radnicí bojovat, ale být rovnocennějším partnerem: „Cílem je přimět stávající a budoucí zastupitele, aby brali občany vážně." Sdružení proto nechce být uzavřeným spolkem, usiluje o to strhnout co největší masu lidí, kterým záleží na tom, jakým směrem se město ubírá.

Přípravný výbor je tříčlenný: Jan Navrátil, Boris Vystavěl a Pavel Burša. Počítá se s tím, že výkonný výbor by posléze měl členů pět. Otázka, zda ve výkonném výboru může být zastupitel, zůstala zatím otevřená. Na tom, zda by při konkrétním hlasování mohlo dojít ke střetu zájmů, se přítomní úplně neshodli. Faktem je, že každý zastupitel skládá na začátku volebního období slib, že bude konat pro blaho obyvatel města a v jejich nejlepším zájmu.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce