Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNová divadelní sezona se blíží

Nová divadelní sezona se blíží
10.06.2019 07:37

Městské divadlo v Prostějově v nové sezoně 2019 – 2020 opět nabídne nevšední divadelní zážitky. Diváci se mohou těšit na inscenace o zradě, lásce a přátelství. Výborné klasické, konverzační, situační, romantické či mrazivé komedie, hry ověnčené cenami nebo dramatické, napínavé, detektivní příběhy.

Hostovat přijedou pražská divadla – Divadlo v Dlouhé, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Ungelt, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Na Fidlovačce, Dejvické divadlo, ale nebudou chybět ani oblastní divadelní soubory z Pardubic, Hradce Králové, Olomouce, Brna, Příbrami a Opavy.

Připravená sezona bude lákat i na výrazné herecké osobnosti – Danielu Kolářovou, Danu Batulkovou, Svatopluka Skopala, Hanu Maciuchovou, Martina Písaříka, Patrika Děrgela, Eriku Stárkovou, Michala Isteníka, Nelu Boudovou, Ilonu Svobodovou, Martina Pechláta, Miroslava Etzlera, Ivana Trojana a mnohé další.

Cyklus TROJÁK vybral pro své příznivce charismatického Michala Dlouhého. Po jeho boku uvidíme ve třech inscenacích i Michaelu Badinkovou, Kateřinu Lojdovou, Kateřinu Frejovou ad.

„Troják s Michalem Dlouhým budeme prodávat v období před Vánocemi, “ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Potěšitelná je i pestrá nabídka ABONENTNÍCH KONCERTŮ, na nichž se představí významní sólisté i hudební soubory.

Divadlo nezarmoutí ani vyznavače projektu scénického čtení LiStOVáNí.cz., které opět v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců.

Předplatné ČTYŘLÍSTEK, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení.

„Letošní Čtyřlístek bude pohádkově muzikálový, jejich tvůrci našli inspiraci v oblíbené dětské literatuře,“ podotkla ředitelka divadla.

Programová brožura na sezonu 2019 - 2020 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku APLAUS, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. V pátek 15. listopadu oslaví HaDivadloBrno 45. výročí vzniku souboru v Prostějově uvedením inscenace Vyhnání Gerty Snirch a v sobotu 16. listopadu se prostějovské divadlo opět připojí k mezinárodnímu projektu NOC DIVADEL.

Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v divadelní pokladně v pondělí 17. června a skončí v sobotu 29. června.

„V tomto období rezervujeme místa současným 1 871 předplatitelům,“ informovala ředitelka Maršálková. Prodej bude pokračovat od 12. srpna do 5. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům. Všichni současní abonenti obdrží poštou informační brožury s bohatou programovou nabídkou. Propagační materiály budou od poloviny června k dispozici také v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku. Všechny údaje je možné vyhledat také na webu: www.divadloprostejov.cz.

(Zdroj Městské divadlo Prostějov)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce