Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskNávrhy na společenské centrum jsou čtyři. Radní: Není vůbec jisté, že si vybereme

Návrhy na společenské centrum jsou čtyři. Radní: Není vůbec jisté, že si vybereme
28.04.2013 10:06

Prostějov – Čtveřice architektů představí v pondělí své návrhy na nové kulturně společenské centrum, které má vyrůst v bývalých jezdeckých kasárnách. 

Hala se společenským sálem a objemové a urbanistické řešení jejího okolí. To je zadání, které dostala čtveřice architektonických kanceláří. Jak si představují proměnu areálu bývalých jezdeckých kasáren v kulturně společenské centrum za zhruba osmdesát milionů korun?

V pondělí bude rada města jednotlivé návrhy posuzovat. „Architekti dopodrobna rozeberou a vysvětlí přednosti svých projektů,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje Antonín Zajíček. Plánovaná schůzka by měla dát odpověď na to, podle jakého návrhu se začne stavět.

Rozhodnutí padnout nemusí

Náměstek primátora Zdeněk Fišer na nedávném zastupitelstvu slíbil, že po schůzce budou lidé s vítěznou podobou centra seznámeni. Nyní je ve výrocích opatrný.

„Není vůbec jisté, že někoho vybereme. Může se stát, že návrhy většinu radních neosloví a nikdo si vavříny neodnese. Celý výběr by pak začal znova.“

Zda bude opravdu potřeba vybudovat novou halu pro kulturní a společenské aktivity Prostějovanů, ukáže čas. Do úředního procesu regulačního plánu, který může zásadně ovlivnit budoucnost současného Kaska v Komenského ulici, totiž vstoupili odpůrci jeho demolice. (kaa)

Areál někdejších jezdeckých kasáren. Foto: D. Sekanina

Čtěte také: 

Diskuze

čtenářka 28.4.2013 21:16
Ani nevíte, pane Jiří Havelko, jak mi mluvíte z duše. Přesně to samé cítím a lépe bych to nanapsala!!!!
Jiří Havelka 28.4.2013 13:24
Osobně nechápu logiku rozhodnutí zbourat stávající Společenský dům a postavit nový. Důvodem pro zbourání je údajně vysoká prodělečnost stávajícího zařízení a vysoké náklady na generální opravu. Proto tedy postavíme nové zařízení, které bude samozřejmě daleko dražší než případná rekonstrukce stávajícího a prodělečnost nového bude trvat, protože když není možné zabezpečit takovou návštěvnost akcí ve starém zařízení, aby nebylo ztrátové, jak se zvýší návštěvnost toho nového, aby hospodařilo v černých číslech?

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce