Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLetní čas znamená zpoždění pro třináct vlaků

Letní čas znamená zpoždění pro třináct vlaků
27.03.2014 11:28

Česká republika – Třináct dálkových vlaků Českých drah bude ze soboty na neděli stát. Zpoždění naberou kvůli přechodu ze zimního na letní čas. Regionálních spojů se změna nedotkne.

Ve dvě hodiny noci ze soboty 29. na neděli 30. března se posunou hodinové ručičky o hodinu dopředu.

„Třináct dálkových vlaků, které budou tou dobou na cestě, se v tu chvíli kvůli chybějícím šedesáti minutám „zpozdí“. České dráhy se to budou snažit kompenzovat například zkrácením pobytů ve stanicích, zůstanou ale zachovány přechody lůžkových a lehátkových vozů mezi jednotlivými nočními spoji,“ informoval tiskový mluvčí Českých drah Petr Pošta. Aby se zpoždění nočních vlaků nepřenášelo dál, nebudou ranní přípoje na zpožděné vlaky čekat.

„Cestující, kteří pojedou vlakem po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou se zpožděním až jedné hodiny. Regionálních vlaků se změna nedotkne, protože vyjíždějí až po čtvrté hodině ranní, tedy již podle letního času,“ upozornil Pošta. (prolon)

Ilustrační foto: archiv

Seznam vlakových spojů, které se kvůli přechodu na letní čas opozdí, najdete dole (zdroj: České dráhy):

Letní čas znamená zpoždění pro třináct vlaků Letní čas znamená zpoždění pro třináct vlaků

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce