Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKřest Studánkové mapy doprovodil úklid Hloučely

Křest Studánkové mapy doprovodil úklid Hloučely
28.03.2011

Prostějov - Hned několik akcí současně proběhlo v sobotu u Abrahámka pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody - úklid Hloučely, Den vody u vody a křest Studánkové mapy.

Ani chladné a větrné počasí neodradilo nadšence od pravidelného sběru odpadků kolem Hloučely. Byli mezi nimi i příznivci ČSOP ze psí školičky MAJA. Proto nechyběla ani ukázka výcviku psů. Jarní úklid završilo opékání špekáčků.

Zároveň s úklidem Hloučely probíhal Den vody u vody. Ten patřil hlavně dětem. Formou her a soutěží se seznamovaly s vlastnostmi vody a poznávaly okolí říčky.

studankyV poledne proběhl slavnostní křest Studánkové mapy Prostějovska.  Je na ní vyznačeno přes 70 pramenů a studánek a hledání pokračuje. Na křtu si přítomní mohli prohlédnout kromě mapy i fotky z akcí a rozbory vody vybraných pramenů.

Křest byla letos už druhá akce, kterou připravili „studánkáři" pro veřejnost. Tou první byl výlet za studánkami a prameny  Konicka uplynulou neděli. Cesta vedla od pramene Pilavky podél toku říčky až do Krakovce.

S přicházejícím jarem chystají ochránci přírody úpravu poškozených a zanedbaných studánek a přivítají každého, kdo by se chtěl stát patronem některé studánky nebo jakkoliv pomoci.

(jas)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce