Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKraj: Nejlepší web mají Němčice

Kraj: Nejlepší web mají Němčice
18.03.2014 18:29

Prostějovsko – Absolutním vítězem soutěže o nejlepší webové stránky se staly Němčice nad Hanou. O umístění v klání Zlatý erb usilovaly také Mořice, ale bez úspěchu.

Do soutěže internetových prezentací obecních a městských samospráv se z Prostějovska přihlásily jen dvě obce. Jedna z nich přitom získala nejvyšší hodnocení v rámci celého kraje.

„Nejlepší webové stránky mezi městy mají Němčice nad Hanou a mezi obcemi Náměšť na Hané. Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Šumperk, v hlasování veřejnosti skončil na prvním místě Ústín,“ shrnula mluvčí olomouckého hejtmanství Kamila Navrátilová.

Letošního ročníku soutěže webových stránek a elektronických služeb měst a obcí Zlatý erb se účastnilo celkem třináct samospráv z Olomouckého kraje. Starostové mohli své weby přihlásit do 30. ledna 2014. Krajská komise posuzovala stránky z hlediska grafického zpracování, obsahu povinně zveřejňovaných informací, přehlednosti a přístupnosti pro handicapované.

Zlatý erb se celostátně koná pošestnácté, v Olomouckém kraji zažívá však teprve jedenáctý ročník. Loni se soutěže účastnilo jedenáct obcí a měst. Ocenění získaly Olomouc, Přerov, Šumperk nebo Náměšť na Hané. (prolon)

Webové stránky Němčic nad Hanou. Repro: archiv

Zlatý erb 2014, výsledky:

 

Nejlepší webová stránka města

1. místo: Němčice nad Hanou - www.nemcicenh.cz

2. místo: Šternberk - www.sternberk.eu

 

Nejlepší webová stránka obce

1. místo: Náměšť na Hané - www.namestnahane.cz

2. místo: Loučná nad Desnou - www.loucna-nad-desnou.cz

3. místo: Libina - www.libina.cz Nejlepší elektronická služba

 

 Nejlepší elektronická služba

1. místo: Šumperk: Volby Šumperk

2. místo: Náměšť na Hané: Verze pro seniory

3. místo: Šternberk: Rezervační systém a LiveAgent (komunikace s občany)

 

Cena veřejnosti

Ústín, okres Olomouc (www.ustin.cz)

(Zdroj: KUOL)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce