Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Své o tom vědí v Big Benu

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Své o tom vědí v Big Benu
05.09.2014 07:02

Šestnáct studentů prostějovské jazykové školy Big Ben převzalo v úterý v obřadní síni prostějovské radnice mezinárodní certifikáty univerzity v Cambridge, které potvrzuje jejich znalost angličtiny. Všech šestnáct studentů ve věku od 11 do 15 let ve zkoušce uspělo, většina dokonce s vyznamenáním. Jazyková škola BIG BEN si tak už třetím rokem udržuje u mezinárodních jazykových zkoušek Cambridge stoprocentní úspěšnost.

“Ke zkouškám pouštíme děti, o kterých jsme přesvědčeni, že je zvládnou na víc než sto procent,“ uvedl Milan Šuta. Podle jeho slov jde o testy, které běžně skládají dospělí.

Certifikáty za zkouškový rok 2014 úspěšným studentům předaly radní Milada Sokolová a náměstkyně primátora města Alena Rašková.

"Slyšela jsem hodně chvály na tuto jazykovou školu. Mám dvojčata a chtěla jsem, aby se řeč učila spolu, takže začnou chodit do Big Benu. Já ani manžel anglicky neumíme, doufám, že to holky zvládnou samy bez naší pomoci," řekla nám paní Veronika.

Prostějovská jazyková škola BIG BEN SCHOOL vznikla v prosinci roku 2002. Od roku 2009 je partnerskou institucí British Council – mezinárodní organizace pro vzdělávání. V roce 2012 se stala oficiálním přípravným centrem (Exam Preparation Centre) University of Cambridge. (ber, ok)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce