Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKočár s hulány projede třinácti obcemi

Kočár s hulány projede třinácti obcemi
29.03.2014 05:53

Čechy pod Kosířem - Služín, Stařechovice, Kostelec, Čelechovice, Studenec, Olšany, Třebčín, Lutín, Slatinice, Ludéřov, Kniničky, Drahanovice, Lhota pod Kosířem. Tam všude zastaví dnes spanilá jízda starého kočáru, která zahájí další sezonu Muzea Kočárů v Čechách pod Kosířem a současně turistickou sezonu v celém kraji.

Kočár se čtyřspřežím vyrazí z muzea v sobotu o půl deváté ráno a do Čech pod Kosířem se vrátí zase v šest večer. „Jako stráž ho budou doprovázet ozbrojení huláni na koních,“ zmínil se šéf muzea a restaurátor kočárů Václav Obr. Nejdéle se se svou družinou zdrží zřejmě ve Slatinicích, kde je naplánované krmení koní a mazání kol stařičkého Landaueru. Loni vedla cesta oznamující otevření soukromého muzea kočárů přes Plumlov a Prostějov.

„Zastávek tentokrát uděláme celkem třináct. Na každé přivítáme přihlížející a představíme jim náš kočár a důvod naší objížďky,“ zmínil se Obr. Cestovní kočár s hulánskou jízdou zahájí oficiálně turistickou sezonu v celém Olomouckém kraji. Václav Obr pořádá výpravu ve spolupráci s hejtmanstvím. (prolon)

Spanilá jízda Václava Obra v roce 2013, zastávka v Plumlově. Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce