Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJak se fotí letem světem

Jak se fotí letem světem
19.02.2012

Prostějov - Přehlídku fotografií zachycených „letem světem" nabízí od pátku prostějovská Galerie u Hanáka. Tentokrát představil Pavel Navrátil pokračování stejnojmenné výstavy.

Během prohlídky výstavy Pavla Navrátila se ocitnete ve Francii, Chorvatsku, Itálii, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovinsku i Turecku. To je jedna z vlastností výstavy, kterou lidé ocenili. „Líbí se mi, stejně jako jiné zde v Galerii u Hanáka. Nemohu jednoznačně určit, která fotografie je nejhezčí, všechny jsou pěkné," myslí si paní Hana.

Pavel Navrátil je povoláním lékař - gastroenterolog, ve volném čase volejbalista, fotograf, hudebník i ochránce přírody.

„Výstava byla skutečně vytvořena „letem světem". Fotografie vznikly při příležitosti mezinárodních volejbalových zápasů, kam jsem jel jako lékař. Nebylo moc času, přesto se našlo nějaké volno, které jsem využil k fotografování. Spousta snímků ale vznikla z autobusu," vysvětluje pro iProstejov.cz autor Pavel Navrátil a doplňuje: „Toto pokračování původní výstavy vzniklo proto, že se fotoklubu uvolnila místnost. Někteří dokonce hodnotí tuto druhou polovinu jako zdařilejší. Budu rád, když si každý najde alespoň jednu fotografii, která se mu zalíbí," dodává Pavel Navrátil.

Výstavu mohou zájemci zhlédnout až do 28. března a je otevřena každé úterý a čtvrtek, vždy od 15 do 17 hodin.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce