Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskHlediště každý den plní Hanácký divadelní Máj

Hlediště každý den plní Hanácký divadelní Máj
02.05.2013 09:38

Němčice nad Hanou – Ještě na tři představení si můžete zajít do Němčic, kde je v plném proudu soutěžní přehlídka moravských ochotnických souborů Hanácký divadelní Máj. Nouzi o publikum rozhodně nemá, ale lístky seženete. Jak dopadly u poroty, to se ansámbly dozví v sobotu odpoledne.

„Návštěvnost je zatím velmi dobrá. Na dvě představení bylo zcela vyprodáno a další vidělo vždy okolo sta diváků,“ pochvaluje si Jana Oulehlová z týmu pořadatelů.

Tradičního festivalu amatérských divadel z různých koutů Moravy se zúčastní soubory z Morkovic, Brodku u Přerova, Velkých Opatovic, Uherského Brodu, Náměště na Hané, Napajedel a Kroměříže. Barvy místních přitom hájí soubor Na Štaci. Sedmadvacátý ročník Máje nabídne celkem jedenáct jevištních kusů, převážně komedií a pohádek. Závěrečnou tečku přitom obstará Rádobydivadlo Klapý, pravidelný host ze severu Čech, který předvede drama Mikve o osudech izraelských žen žijících v ortodoxním manželství.

Přehlídku otevřelo domácí divadlo Na Štaci komedií Zdeňka Podskalského Žena v trysku století. Foto: archiv MÚ Němčice nad Hanou

Hlediště každý den plní Hanácký divadelní Máj

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce