Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDivadlo nabízí abonentní koncerty

Divadlo nabízí abonentní koncerty
29.06.2019 07:32

Milovníky dobré hudby jistě potěší pestrá nabídka abonentních koncertů, které nabízí Městské divadlo v Prostějově.

V prvním – říjnovém abonentním koncertě s názvem VIOLONCELLOVÝ RECITÁL zazní hudba Bohuslava Martinů, Josefa Páleníčka a Sergeje Rachmaninova. Jan PÁLENÍČEK při něm i zavzpomíná na přátelství svého otce Josefa Páleníčka s Bohuslavem Martinů a na jejich společný pobyt v předválečné Paříži.

V listopadu přijede šarmantní operní diva a sólistka pražského Národního divadla Andrea TÖGEL KALIVODOVÁ s programem Česká písňová tvorba a nejkrásnější árie z českých oper. Pěvkyně vystoupí s vynikající klavíristkou Ladislavou VONDRÁČKOVOU.

Originální koncertní projekt FolkloreClassic na pomezí vážné a lidové hudby nám v prosinci představí mladá houslistka Markéta JANOUŠKOVÁ ve spolupráci s Cimbálovou muzikou Jiřího JANOUŠKA. FolkloreClassic se dostal do finále prestižního klání Web Concert Hall Competition 2012. V Prostějově zazní mimořádné provedení houslových děl Janáčka, Bodorové, Smetany – velkých skladatelů, kteří byli hluboce ovlivněni lidovou hudbou a folklorem.

V roce 2020 bude náš secesní divadelní stánek hostit okouzlující čtveřici mladých klarinetistek CANTARINA CLARINETE. Klarinetové kvarteto ve složení Hana BAHNÍKOVÁ, Jana ČERNOHOUZOVÁ, Jana KADLECOVÁ LAHODNÁ a Věrka KESTŘÁNKOVÁ má na svém repertoáru Piazzollu, Dvořáka, Brahmse, Joplin i Ježka.

Nezapomenutelným zážitkem bude i koncert Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Legendární jazzový soubor s unikátním repertoárem raného amerického jazzu, blues, ale i taneční hudby dvacátých let minulého století. Díky použití dobových hudebních nástrojů, znovuoživení původních herních způsobů a rafinovaným aranžmá je zvuk orchestru jedinečně autentický a zároveň nezaměnitelně osobitý. Obnovená formace složená z Klikarových následníků zahrnuje i hrdé Prostějováky – Vojtěcha POSPÍŠILA, Jana POSPÍŠILA, Antonína DLAPU a Pavla JUREČKU.

Tečkou za abonentními koncerty bude koncert ŠANSON V GALA . Houslový Mistr Jaroslav SVĚCENÝ spolu s šansoniérkou Renatou DRÖSSLER, flétnistkou a herečkou Zdeňkou ŽÁDNÍKOVOU VOLENCOVOU a klavíristou Petrem OŽANOU se sešli v koncertním multižánrovém projektu, ve kterém zažijete takřka všechny druhy emocí v průběhu jednoho večera. Uslyšíte propojení klasické hudby, šansonu a poezie.

Mimořádným zážitkem bude i každoroční Slavnostní koncert Moravské filharmonie Olomouc ke státnímu svátku, který předplatitelé abonentních koncertů mohou využít jako bonus. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce