Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDéšť doprovodil sochaře i na vernisáž

Déšť doprovodil sochaře i na vernisáž
04.08.2011

Prostějov - Slavnostní vernisáž sochařského sympózia udělala definitivní tečku za jeho letošním ročníkem. Ten se vydařil - až na počasí, jemuž organizátoři neporučí.

Návštěvníci dnešní vernisáže se museli kvůli dešti „vmáčknout" do altánku. Akci navštívila i švagrová slavné sochařky Hany Wichterlové - Linda Wichterlová.

A jak se o tomto letním setkávání sochařů dozvěděl jeho účastník Tomáš Kůs? „Doporučili mi ho známí. Umělecká komise mě vybrala, takže jsem tady. Zázemí pro mě jako sochaře bylo stoprocentní. Prostějov je nádherné město. Kamarád mě vzal na Plumlov, kde má chatu. Viděl jsem tak navečer i vypuštěnou plumlovskou přehradu," svěřil se pro iProstejov.cz Tomáš Kůs.

Kromě něj se letošního ročníku účastnil Čech žijící v Hongkongu Emil Adamec, Ugo Antinori z Itálie a Lidia Rosiňska z Polska.

A jak letošní ročník hodnotí výkonný manažer sympózia Miroslav Švancara? „Jsem velmi spokojen, vznikly zde sochy, které mají vysokou hodnotu, všichni sochaři jsou velmi zkušení a mají veliké znalosti ze svého oboru. Co nás trápilo, bylo počasí, poprvé za deset let nám více než polovina času propršela, proto sochaři i jejich pomocníci museli pracovat celé noci - někdy do tří nebo až pěti hodin ranních," řekl Švancara s tím, že zájem pořadatelů se nyní soustředí na to, aby umělecká úroveň sympózia rostla.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce