Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskDBA prázdniny opět lovila hříšníky na silnicích

DBA prázdniny opět lovila hříšníky na silnicích
10.07.2019 08:07

Ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. července 2019 od dopoledních do podvečerních hodin proběhla na silnicích Prostějovska místní část druhé etapy celorepublikové dopravně bezpečnostní akce „Prázdniny“ . (I. etapa proběhla ve dnech 28. a 30. června 2019). V průběhu akce policisté zkontrolovali 659 vozidel a jejich řidičů. Při tom zjistili 70 přestupků a jeden trestný čin.

Celkem 66 přestupků policisté vyřešili na místě uložením pokut v příkazním řízení v souhrnné výši 31 500 korun. Nejčastějším zjištěným přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy v celkem 18 případech a nevyhovující technický stav vozidla v 16 případech. Ve dvou případech přestupce nesouhlasil s vyřešením přestupku na místě a v jednom měl sedmačtyřicetiletý řidič pozitivní test na látku amphetamin/metamphetamin. Všechny tři případy budou k dořešení oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

„Při kontrole v pátek v 11:20 hodin pak policisté při kontrole Fiatu v ulici Daliborka v Prostějově zjistili, že jeho devětačtyřicetiletý řidič má rozsudkem Okresního soudu v Prostějově uložen čtyřletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Tento zákaz má muži skončit až v listopadu roku 2021. Pro své jednání je tak řidič podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce