Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskByli jste na Zámečku na křtinách?

Byli jste na Zámečku na křtinách?
30.06.2014 11:52

Pátý jezdecký den na Zámečku u Běleckého mlýna nabídl o víkendu parkur, jízdu na koni, mistra westernu Jana Betlacha, koňský fotbal i křtiny nových hříbat. Ta si nadále ponesou životem jména Grand, Gentleman a Goldie.

Jan Betlach s asistentkou Klárkou předvedl hlavně dětskému publiku chytání lasem, házení nožem i show s biči. Soutěžilo se o nejhezčí obrázek, a také se křtily nejnovější přírůstky jezdeckého klubu Waldorf. Tři již zmíněná hříbata se návštěvníkům představila i s pyšnými matkami.

Všichni, kdo na Bělecký mlýn o víkendu zavítali, si akci moc pochvalovali. "Není v blízkém okolí moc zajímavých míst, kam s dětmi o víkendu zajet. Bělecký mlýn se mi začíná líbit, kdysi to bylo oblíbené výletní místo Prostějovanů a dnes opět ožívá," pochvaloval si pan Karel v Vrahovic.

"Nejvíc se mi líbila malá hříbátka. Strašně legračně chodí a vyhazují nohy. Až vyrostu, určitě budu žokejem," svěřil se nám malý Honzík. (ber, ok)

Byli jste na Zámečku na křtinách? Byli jste na Zámečku na křtinách? Byli jste na Zámečku na křtinách?

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce