Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBetlémské světlo ozářilo domácnosti

Betlémské světlo ozářilo domácnosti
23.12.2012

Prostějov - Na každoroční výdej betlémského světla si lidé z Prostějova už zvykli. Skauti každý rok přivezou plamen zapálený v Betlémě a na Masarykově náměstí jej vydávají. Nejinak tomu bylo i včera.

Na výdeji se střídají prostějovská skautská střediska. „Každý rok k nám přijede světlo zapálené v Betlémě, které je pak rozvážené skauty po celé republice. A dnes přijelo do Prostějova. Zájem je velký, rozdali jsme už sto svíček za dvě hodiny," vysvětlila Martina Koutná, vůdkyně střediska Děti přírody.

Pro ty, kteří si vlastní lucernu zapomenou doma, nabízejí ji skauti k prodeji za padesát korun. „Pro betlémské světlo si chodím s dcerou každý rok, máme to jako tradici, hrozně se nám líbí, že se lidé spojují dohromady," řekla Petra Kotrysová.

Do Česka plamen putuje z Vídně, kde jej rakouští skauti předávají delegacím z celé Evropy. Pro Českou republiku jej přebírají brněnští skauti, kteří ho v sobotu rozvážejí před čtvrtou nedělí adventní, takže je pak k mání v kostelech, na náměstích či vánočních trzích.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce