Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskBěhem dvou dnů havarovalo sedm motorkářů

Během dvou dnů havarovalo sedm motorkářů
08.07.2019 06:35

V pátek a v sobotu vyjížděli policisté v Olomouckém kraji k sedmi dopravním nehodám motocyklistů. Jeden případ dopadl tragicky, zemřel osmnáctiletý mladík. Motorkáři bourali i na Prostějovsku.

V pátek dopoledne se srazily dvě motorky při jízdě ve směru od Křelova na Mohelnici, když najížděla skupina motorkářů na D35. Naštěstí v tomto případě nebyla zranění vážná.

„V pátek odpoledne byli havárií 24letého motorkáře zaměstnaní policisté prostějovského dopravního inspektorátu. Muž havaroval ve Vrahovické ulici poté, co nezvládl jízdu a upadl. I on skončil v nemocnici na ošetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V odpoledních hodinách havaroval na motocyklu i cizí státní příslušník, který jel na svém stroji v katastru obce Loučná nad Desnou a po nehodě skončil v šumperském nemocničním zařízení se zraněním.

Ten samý den v podvečer jel 40letý motorkář ve směru od Křenovic na Kojetín. Řízení nezvládl a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval do příkopu a taktéž se zranil.

Tentýž den v nočních hodinách došlo i k tragické dopravní nehodě u Otinovsi na Prostějovsku, kdy po střetu s Octavií zemřel osmnáctiletý motorkář. V sobotu dopoledne nezvládl jízdu motocyklista pod Bludovským kopcem, když jel ve směru od Bludova na Šumperk a narazil do svodidel. Po havárii byl motocyklista letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Krátce před polednem odbočovala řidička s osobním vozidlem vlevo mimo komunikaci k hřišti v obci Uhelná a zezadu do ní narazil 43letý motorkář. Také on po srážce skončil v nemocnici.

„Ani jeden z řidičů, u kterých byla možnost provést dechovou zkoušku, nebyl pod vlivem alkoholu,“ konstatovala Zajícová. (red)

Ilustrační foto: HZS Zlk


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce