Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Sportovcem roku je tenistka Muchová. Nejlepší juniorské družstvo je TK Agrofert
01.03.2020 08:23

Tenistka Karolína Muchová ovládla devatenáctý ročník ankety Sportovec Olomouckého kraje. Česká reprezentantka a členka fedcupového týmu vloni vyhrála turnaj Korea Open a byla finalistkou Prague Open ve dvouhře. Na konci minulého roku jí patřilo 21. místo v žebříčku WTA. Ocenění za rok 2019 se udělovala ve čtvrtek 27. února v rámci slavnostního večera v přerovském Městském domě.

28.02.2020 07:54

Na slavnostním večeru v olomouckém hotelu Nutrend World byly 25. 2. 2020 uděleny Diamanty českého byznysu pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj – ceny, které jsou prestižním ohodnocením výkonnosti českých firem v jednotlivých regionech. Uspěly i prostějovské firmy, mimo jiné Žaluzie Neva a Koutný.

23.02.2020 07:29

Řidiči se mohou v ulicích Prostějova setkat již rok s novou dopravní značkou označující parkoviště. Jedná se o DZ „IP 13b“ parkoviště s parkovacími hodinami (kotoučem), která je umístěna ve Školní ulici před budovou magistrátu, v Demelově ulici před budovou Odboru dopravy, dále na parkovišti u nemocnice na ulici Mathonova a v ulici Hliníky.

23.02.2020 07:26

S čerstvými medailisty z Olympiády dětí a mládeže se v pátek 21. února setkal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Sportovci z našeho regionu se přímo do sídla hejtmanství přišli pochlubit s celkem pěti medailemi, které získali v běžeckých disciplínách a prestižním turnaji v ledním hokeji.

21.02.2020 16:30

 Devět zásahů během pouhých tří hodin zaznamenali ve čtvrtek po poledni členové Horské služby Jeseníky jen na sjezdovkách na Červenohorském sedle.

18.02.2020 07:37

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., zve u příležitosti oslav Světového dne vody na Den otevřených dveří. Ten se uskuteční  23. března v odpoledních hodinách.

18.02.2020 07:34

Jarní úklid skříní může začít ! Spolek Zdraví od malička zve na první letošní SWAP. Konat se bude 27. 2. 2020 v Klubu Oáza na CMG Prostějov v době od 16 do 19 hodin.

13.02.2020 08:28

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov. Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od Nadace Agel ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.

Další články:

 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce