Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Odebírání aktuálních článků

Pokud používáte aplikaci Microsoft Windows Internet Explorer 7 a aplikaci Office Outlook 2007, můžete informační kanály RSS přidat i zobrazit pomocí jedné z těchto aplikací.

  1. Při procházení webové stránky, která obsahuje informace RSS, zobrazí se v aplikaci Windows Internet Explorer tlačítko Obrázek tlačítka vedle tlačítka Obrázek tlačítka Domů.

Indikátor kanálu RSS

  1. Klepněte na tlačítko Vzhled tlačítka.

Zobrazí se seznam všech informačních kanálů RSS, které jsou na webové stránce k dispozici.

  1. Klepněte na informační kanál RSS, který chcete přidat.

ff

V případě že používáte aplikaci FireFox je postup podobný.

Přidání aktuálních článků na titulní stranu SEZNAM.cz

Seznam.cz, vám zobrazí nejnovější zprávy hned na titulní stránce. Jediné co je potřeba, je mít Seznam E-mail.

Poté vezmete adresu našich aktuálních článků, zkopírujete jí a na hlavní straně Seznam.cz přes Nastavení, které se nachází dole na hlavní straně.

Seznam nastavení

Přidej na Seznam

Vložíte zde adresu adresu našich aktuálních článků a nejnovější články se vám automaticky zobrazí na hlavní straně dole. Automaticky se zobrazují 4 nejnovější příspěvky, ale je možné počet měnit.

adresa pro odebírání článků je: http://www.iprostejov.cz/rss/rss.xml

 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce