Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Plavba po
13.07.2014 12:03

Seč na Prostějovsku se svou stovkou obyvatel nepatří mezi největší obce - ovšem jednou za rok se zde počet obyvatel přinejmenším zčtyřnásobí. Bylo tomu i tak tuhle sobotu, kdy se v Seči uskutečnil již 9. ročník Litovelského pětiboje, který navštívily skoro čtyři stovky lidí.

30.06.2014 11:52

Pátý jezdecký den na Zámečku u Běleckého mlýna nabídl o víkendu parkur, jízdu na koni, mistra westernu Jana Betlacha, koňský fotbal i křtiny nových hříbat. Ta si nadále ponesou životem jména Grand, Gentleman a Goldie.

29.03.2014 05:53

Čechy pod Kosířem - Služín, Stařechovice, Kostelec, Čelechovice, Studenec, Olšany, Třebčín, Lutín, Slatinice, Ludéřov, Kniničky, Drahanovice, Lhota pod Kosířem. Tam všude zastaví dnes spanilá jízda starého kočáru, která zahájí další sezonu Muzea Kočárů v Čechách pod Kosířem a současně turistickou sezonu v celém kraji.

27.03.2014 11:28

Česká republika – Třináct dálkových vlaků Českých drah bude ze soboty na neděli stát. Zpoždění naberou kvůli přechodu ze zimního na letní čas. Regionálních spojů se změna nedotkne.

27.03.2014 09:10

Plumlov – Zámek v Plumlově otevře příští víkend. Na úvod přichystal pohádkové prohlídky pro rodiny a první měsíc sezony završí Slet čarodějnic Plumlovských nadšenců.

18.03.2014 18:29

Prostějovsko – Absolutním vítězem soutěže o nejlepší webové stránky se staly Němčice nad Hanou. O umístění v klání Zlatý erb usilovaly také Mořice, ale bez úspěchu.

10.03.2014 08:45

Plumlov – Současně s opravou hráze poběží u Podhradského rybníka stavba mokřadu. Nádrž pod plumlovským zámkem čeká v úterý výlov. Pak se vypustí a voda se do něj vrátí až za tři měsíce.

05.03.2014 10:16

Drahany – Prostějovsku přibude letos turistická atrakce, jakou nemají široko daleko. Umělá štola v podzemí regionálního muzea v Drahanech bude připomínat, že v nedalekém Repešském žlebu těžili lidé od pravěku železnou rudu.

Další články:

 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce