Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

HaDivadlo slaví 45 let. Představením v rodném Prostějově
06.10.2019 08:27

Představením brněnského HaDivadla Vyhnání Gerty Schnirch si diváci v Městském divadle v Prostějově v pátek 15. listopadu 2019 mohou připomenout vznik tohoto jedinečného souboru. HaDivadlo vzniklo v Prostějově v roce 1974, u jeho zrodu stál režisér Svatopluk Vála a dramaturg Josef Kovalčuk.

29.06.2019 07:32

Milovníky dobré hudby jistě potěší pestrá nabídka abonentních koncertů, které nabízí Městské divadlo v Prostějově.

10.06.2019 07:37

Městské divadlo v Prostějově v nové sezoně 2019 – 2020 opět nabídne nevšední divadelní zážitky. Diváci se mohou těšit na inscenace o zradě, lásce a přátelství. Výborné klasické, konverzační, situační, romantické či mrazivé komedie, hry ověnčené cenami nebo dramatické, napínavé, detektivní příběhy.

05.06.2019 08:43

V letošním roce slaví mezinárodní hudební festival Keltská noc osmnáctiny. A oslavy to budou vskutku oslňující. Ve dnech 19. - 20. července vystoupí v kempu Žralok v Plumlově na 150 umělců a účinkujících z osmi zemí světa. Dnes představujeme některé soubory.

28.03.2019 07:11

Na přelomu března a dubna čekají návštěvníky prostějovského kina Metro70 dvě besedy s velmi zajímavými osobnostmi. Už tuto sobotu 30. března přijede do kina dcera legendy českého dokumentu Heleny Třeštíkové Hana se svým novým filmem Manželské etudy: Nová generace.

12.02.2019 06:32

Moravské divadlo Olomouc je v Prostějově oblíbeným hostem, a proto Městské divadlo v Prostějově připravilo hned dva jeho slavné tituly.

22.01.2019 08:06

Děvčata z pokoje 28, L 410 Terezín. To je název výstavy, která bude k vidění od 31. ledna 2019 v prostějovském Špalíčku, Uprkova 8.

03.11.2018 08:14

V prostějovském Městském divadle se budete moci díky Dechovému orchestru ZUŠ Vladimíra Ambroze zaposlouchat v neděli 4. listopadu od 17 hodin i do slavnostních skladeb.

Další články:

 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce