Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Osm desítek dětí a mladistvých zneužívalo léky na předpis
10.11.2019 08:59

Osm desítek dětí a mladistvých bylo na Přerovsku a Olomoucku zapojeno do případu rozsáhlého zneužívání léků na předpis, který se podařilo v létě rozkrýt přerovským kriminalistům. Nelegálně distribuované léky mají u zdravých osob podobný účinek jak drogy. Policisté nakonec zahájili 13 trestních řízení osob ve věku 14 do 20 let. Dva případy byly poté odloženy kvůli nízkému věku pachatelů.

10.07.2019 08:07

Ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. července 2019 od dopoledních do podvečerních hodin proběhla na silnicích Prostějovska místní část druhé etapy celorepublikové dopravně bezpečnostní akce „Prázdniny“ . (I. etapa proběhla ve dnech 28. a 30. června 2019). V průběhu akce policisté zkontrolovali 659 vozidel a jejich řidičů. Při tom zjistili 70 přestupků a jeden trestný čin.

08.07.2019 06:35

V pátek a v sobotu vyjížděli policisté v Olomouckém kraji k sedmi dopravním nehodám motocyklistů. Jeden případ dopadl tragicky, zemřel osmnáctiletý mladík. Motorkáři bourali i na Prostějovsku.

07.07.2019 07:54

V pátek večer se u Otinovsi střetl motorkář s Octavií. Mladý muž na místě zemřel.

07.05.2019 06:30

Ve čtvrtek 2. května 2019 v době od 8:00 do 12:00 hodin proběhla na Prostějovsku dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na dodržování pravidel silničního provozu při přejíždění a přecházení železničních přejezdů a dodržování ustanovení, týkajících se vjíždění na železniční přejezdy. 

22.04.2019 07:59

Od pátku 19. 4. 2019 přistihli prostějovští policisté několik cyklistů, kteří usedli na jízdní kolo pod vlivem alkoholu.

22.01.2019 08:04

V čase výprodejových akcí a slev upozorňují policisté občany, aby byli obezřetní v případě nákupů zboží na internetu. V Olomouckém kraji v prosinci a lednu zaznamenali nárůst podvedených lidí, kteří si na internetu objednali zboží, zaplatili za něj dopředu, ale již jej nedostali, protože naletěli podvodníkovi. Tento apel se týká převážně nákupu použitého zboží přes internetovou inzerci. Často lidé naletí podvodníkovi při nakupování elektroniky.

23.12.2018 08:21

Včera dopoledne došlo na silnici u Kostelce na Hané k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy. Policisté i hasiči vydali k tragické události tiskové zprávy.

Další články:

 
Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce