Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZtratil se vám pes? Hledejte ho ve Voříšku!

Ztratil se vám pes? Hledejte ho ve Voříšku!
12.01.2020 08:56

Víc než nenápadně proběhlo výběrové řízení na poskytovatele jedné ze služeb. Od 1. ledna 2020 putují zatoulaní a nechtění psi do útulku v Čechách pod Kosířem. Město Prostějov na to ale upozornilo až 10. ledna na svých webových stránkách.

„Na FB olomouckého útulku jsem našla psy, kteří byli začátkem roku převezeni do útulku v Čechách pod Kosířem. Pokud je Prostějov teď vozí tam, bylo by dobré o tom veřejnost informovat,“ napsala PvNovinkám ve středu Jana Musilová.

O vyjádření jsme požádali prostějovský magistrát. „Město má nyní uzavřenou smlouvu na zajištění péče o odchycené psy na území města Prostějova s útulkem v Čechách pod Kosířem. Službu vykonává od 1. 1. 2020 do 31. 12. 2021 Nadační fond Voříšek za celkovou cenu 768 000 Kč, jedná se o částku za 24 kalendářních měsíců," sdělila PvNovinkám mluvčí Jana Gáborová.

V předchozích dvou letech (2018 – 2019) zajišťovala službu Liga na ochranu zvířat ČR místní organizace Olomouc za celkovou cenu 1 012 334,40 Kč, jednalo se opět o částku za 24 kalendářních měsíců.

„Přesný text smlouvy včetně finanční úhrady za službu je zveřejněn na webových stránkách města -veřejné zakázky, Zajištění péče o odchycené psy na území města," dodala mluvčí. (ber)

Ilustrační foto: MPPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce