Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tisk ZOO Olomouc zve na zimní procházku. Za snížené vstupné

 ZOO Olomouc zve na zimní procházku. Za snížené vstupné
11.02.2019 08:37

I v zimě je v zoologické zahradě hodně k vidění. Právě během ní je možné si užít zvířat, která se v létě před pálícím sluncem ukrývají. Snížené vstupné v ZOO Olomouc platí ještě po celý měsíc únor.

Zvířata, která v olomoucké zahradě chovají, jsou za léta strávená v ní mnohdy teplotně adaptovaná. A tak je možné vidět třeba i klokany, jejichž přirozená domovina v Austrálii během roku jistě skýtá zcela jiné teploty, než panují zde v zimních měsících, jak dovádí na sněhu. Klokani mají navíc k dispozici své 1+1 s vyhřívanou podlahou.

Samozřejmě však v zoo dbají na to, aby zvířata, jimž chladné měsíce přirozeností nejsou, nikterak netrpěla. Některá tráví část roku na svých zimovištích – adax, oryx, jisté druhy opeřenců, jiná (jako třeba žirafy) bývají ve své vnitřní ubikaci a ven se chodí podívat jen na omezenou dobu. Opice pobývají taktéž ve svých vytápěných pavilonech.

Naopak makaci červenolící jsou vybaveni hustou srstí a nic jim neschází. Zimu tráví ve výběhu, ale je jim ponechána možnost ukrýt se v přístřešku, v němž je podlaha částečně vyhřívaná podlahovým topením a kde dostávají krmení.

A pak jsou však i zvířata, kterým třeskutá zima nejen sluší, ale i lahodí. Ať už se jedná o tygra usurijského, soby, mandžuské levharty, sovice sněžní, všechny horské kopytníky a jiné. Takže neváhejte a vydejte se na výlet. (red)

Ilustrační foto: ber

 ZOO Olomouc zve na zimní procházku. Za snížené vstupné

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce