Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZOO na Svatém Kopečku je plná mláďat

ZOO na Svatém Kopečku je plná mláďat
07.07.2018 07:46

Zoologická zahrada je plná mláďat, o čemž se návštěvníci přesvědčí hned od vstupu. Tři v březnu narození raubíři lemurů kata upoutají pozornost svým řáděním hned u turniketů. V pavilonu opic je možné pozorovat nejen malé vari černobílé, ale i mláďata kosmanů zakrslých, běločelých a stříbřitých.

Když to vezmeme dál po návštěvnické trase, uvidíme sedět na vejcích plameňáky. Hned vedle se o potomka starají vzácní adaxi a v Safari Amerika jim jejich přímorozí afričtí kolegové oryxi konkurují čtyřmi únorovými mláďaty. V soutěži porodnosti by stoprocentně zvítězily kozy kamerunské, kde je kůzlat nepočítaně. V průchozím výběhu klokanů jsou nejen matky s plnými vaky, ale i vedle nich se zdržující již z vaků vyskočení klokánci. Společnost jim dělá celá školka psounů. „Na malého velblouda stále čekáme, a tak jsme alespoň omladili samce – Zeta nahradil jeden a půl letý Orlando z Ostravy," uvedla mluvčí zahrady Karla Břečková. Kozy šrouborohé se rozmnožily o krásných sedm kousků. I na Jihoamerickém pavilonu je co k vidění, sice jsou z loňska, takže mají už přes půl roku, ale na druhou stranu – kde můžete na jednom místě vidět mládě jak mravenečníka velkého, tak čtyřprstého? U sobů je po loňských devíti letos pět malých požíračů lišejníků. Stíháte počítat? Ani se nesnažte, protože v rozsáhlém Safari Euroasie to stejně nedáte. Navíc, pokud chcete vidět kromě malých kozorožců, sik, daňků a kůzlat kamerunských i zubří telátka, musíte jet vláčkem. O první letošní mrně už pečují i u makaků. „Vlčata začnou z nory vylézat co nevidět a pokud si ještě chcete užít medvíďata, spěchejte – v září budou odcházet do zahraničí," dodala mluvčí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce