Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZměny v jízdním řádu Českých drah

Změny v jízdním řádu Českých drah
07.06.2018 07:07

České dráhy informují o skutečnosti, že v regionální dopravě dojde k dílčím úpravám na základě požadavků objednatelů dopravy. V celé Evropě vstoupí dne 10. června 2018 v platnost tzv. letní jízdní řád, a proto dochází k drobným změnám u některých spojů.

Olomoucký kraj:
Trať 017 Dzbel – Česká Třebová
• Na žádost Pardubického kraje bude v úseku Dzbel (Olomoucký kraj) – Chornice (Pardubický kraj) zachována pouze víkendová doprava. Vlaky jedoucí v pracovní dny s odjezdem ze stanice Dzbel v 6:43, 15:03, 18:01 a 19:56 a vlaky v opačném směru vlaky s příjezdem do stanice Dzbel v 6:30, 8:55, 14:55, 17:35 a 19:35 nepojedou.

Tratě 270 Zábřeh na Moravě – Olomouc hl.n. a 291 Kouty nad Desnou – Zábřeh na Moravě
• Na základě požadavku objednatele regionální dopravy nepojede v pondělí až čtvrtek a v neděli poslední osobní vlak Os 3755 v úseku Zábřeh na Moravě – Mohelnice. V tyto dny svou jízdu ukončí ve 22:55 již ve stanici Zábřeh na Moravě.

Trať 271 Prostějov hl.n. – Dzbel
• Osobní vlak s odjezdem z Prostějova hl.n. v 16:02 a v opačném směru osobní vlak s odjezdem ze Dzbele v 17:02 pojede v pracovní dny i o hlavních školních prázdninách.

Trať 275 Olomouc – Senice na Hané
• Na žádost cestujících, kteří dojíždějí do zaměstnání v centru krajského města, bude pro zlepšení přestupní návaznosti mezi vlaky na hlavním nádraží upraven čas odjezdu vlaku číslo 14007, který ze stanice Olomouc hl.n. nově odjede až v 6:33.

Trať 290 Olomouc – Šumperk
• Na žádost cestujících a Olomouckého kraje dochází v úseku mezi Šumperkem a Uničovem ke změně omezení jízdy vlaků o hlavních školních prázdninách, tj. v období od 2. července do 31. srpna. Spěšný vlak „Bradlo“ s odjezdem ze stanice Šumperk v 6:26 nově nepojede o hlavních školních prázdninách. Osobní vlak s odjezdem ze Šumperka v 7:04 pojede o hlavních školních prázdninách i v pracovní dny. V opačném směru pojede o hlavních školních prázdninách i v pracovní dny osobní vlak s odjezdem z Uničova již v 6:23, osobní vlak z Uničova v 6:52 o hlavních školních prázdninách nepojede.

Více informací naleznete na webových stránkách Českých drah nebo přímo zde: ikona souboru18 06 06 TZ zmena JR cerven 2018.

Ilustrační foto: ČD


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce