Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZe ZOO Olomouc utekli kozorožci

Ze ZOO Olomouc utekli kozorožci
14.03.2019 07:36

ZOO Olomouc, kterou o víkendu zasáhla vichřice, ve středu znovu otevřela. S kalamitou v podobě pobořených výběhů a popadaných stromů se zahrada úspěšně poprala. Teď ale hledá kozorožce.

Z výběhů se kvůli poničeným plotům už v pondělí dostalo osmičlenné stádo jelenů sika a daňků evropských. Daňci se později sami vrátili a jeleni se pohybují v lesnaté části zoo. Tři kozorožci kavkazští unikli z části zoologické zahrady, kterou se vjíždí do euroasijského safari a padající stromy zde zničily nemalou část plotů.

„Později je lidé viděli v okolí zahrady, pohybovali se směrem k obci Lošov. Lidé ale rozhodně nemusejí mít strach. Přestože kozorožci kvůli svým mohutným rohům mohou na pohled působit nebezpečně, jsou to velmi plachá zvířata. Neútočí a při kontaktu mají tendenci udržovat si bezpečnou vzdálenost,“ uvedla mluvčí zoologické zahrady Karla Břečková.

Lidé, kteří na kozorožce případně narazí, by se podle ní neměli snažit je odchytit či nahánět.

„Těmto zvířatům nečiní problém pohyb ani v náročném terénu a nejspíše by utekla ještě dál od zahrady. Nejvíc nám pomůže, když nás dotyčný kontaktuje a sdělí nám aktuální polohu zvířat, protože předpokládáme, že budou mít tendenci vrátit se do prostoru, který znají a mají tam klid. Případně se sami pokusíme dostat je zpět do zahrady,“ dodala Břečková. (ber)

Foto: ZOO Olomouc


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce