Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZe Ptení do Dzbelu nepojede tři dny vlak

Ze Ptení do Dzbelu nepojede tři dny vlak
30.09.2013 13:43

Prostějovsko – Kvůli naplánované opravě trati nepojedou ode dneška do čtvrtka vlaky mezi Ptením a Dzbelem. Zastávky výlukových autobusů jsou většinou před nádražní budovou.

Správa železniční dopravní cesty naplánovala na tento týden v Olomouckém kraji pět výluk železniční dopravy. Od úterý 1. října do čtvrtka 3. října přestanou jezdit vlaky také mezi Ptením a Dzbelem. „Cestující v tomto úseku přepraví náhradní autobusy,“ uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová s tím, že důvodem výluky je údržba a oprava kolejí ve stanicích i na trati. Autobusy naberou pasažéry většinou přímo u železničních stanic, případně poblíž u hlavní silnice.

„Cestujícím je k dispozici zákaznická linka 840 112 113, kde jim operátoři poskytnou bližší informace,“ doplnila Kateřina Šubová. Další výluky se týkají Šumperska a Jesenicka, od čtvrtka bude přerušen provoz například na železniční trati z Olomouce do Bohuňovic. (das)

Ilustrační foto: archiv

Zastávky náhradní autobusové dopravy (Ptení – Dzbel):

Ptení - před nádražní budovou

Stražisko - na hlavní silnici u odbočky k zastávce

Čunín - na hlavní silnici, zastávka Konice, Čunín

Křemenec - na hlavní silnici, zastávka Konice, Křemenec

Konice - před nádražní budovou

Jesenec - na hlavní silnici u obecního úřadu

Dzbel - před nádražní budovou

(Zdroj: České dráhy)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce