Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZe dna plumlovské přehrady se zrodil kalendář

Ze dna plumlovské přehrady se zrodil kalendář
30.09.2012

Prostějov - Klub historický a státovědný v Prostějově s radostí oznamuje svůj první ediční počin - vydání kalendáře na rok 2013 nazvaného Ze dna plumlovské přehrady. Autorem fotografií a doplňujícího textu je známý prostějovský fotograf Bob Pacholík.

Na dvanácti velkoformátových barevných snímcích zachytil dno vypuštěné plumlovské přehrady tak, jak se měnilo v průběhu celého roku.  Série snímků dokumentuje kouzelnou schopnost proměny přírody v souvislosti s neustálým koloběhem ročních období. Kalendář může sloužit nejen jako vhodný vánoční dárek, ale potěší jistě i mnohé patrioty a sběratele z celého Prostějovska. A jak ho komentuje Bob Pacholík? „Co jsem měl na srdci, jsem tam napsal. A kdybych tušil, že z fotek bude kalendář, fotil bych to technicky líp. Jsem rád, že se to podařilo realizovat. Je to aspoň tematicky aktuální záležitost."

Kalendář se bude prodávat na několika vybraných místech, zájemci si pro něj mohou dojít do Státního okresního archivu Prostějov, Muzea Prostějovska v Prostějově nebo zámku v Plumlově. K dispozici bude také na pravidelných akcích Klubu historického a státovědného konaných v přednáškovém sále archivu. Nejbližší z nich se koná už v úterý 16. října, kdy bude obchodník a soudní znalec v oboru starožitností a výtvarného umění Miroslav Macík povídat o sběratelství. 

(dah)

Foto: Bob Pacholík


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce