Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZdravotníci stavěli sněhuláky pro Afriku

Zdravotníci stavěli sněhuláky pro Afriku
18.03.2017 07:32

Již podruhé se Střední zdravotnická škola Prostějov zapojila do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku, který byl letos zaměřen na finanční pomoc při transportu jízdních kol do Gambie. Kola tam dělají radost místním dětem.

I přes nepříznivé počasí v lednu se nakonec podařilo sněhuláky postavit a následně během února vybrat i finanční částku určenou pro pomoc. Sněhuláci vypadali hodně netradičně. Za knoflíky posloužily vršky z PET lahví, hrnec nahradil klobouček na hlavu a žabky na nohy byly již skoro připomínkou léta a plážové pohody. "I k vážným věcem je třeba přistupovat s kapkou humoru," uvedla koordinátorka humanitárních akcí na škole Martina Papšová. (red)

Foto: MM


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce