Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZastupitelé schválili návratnou půjčku. Národnímu domu

Zastupitelé schválili návratnou půjčku. Národnímu domu
14.09.2019 08:20

O návratnou finanční výpomoc z prostředků fondu rezerv a rozvoje ve výši 220 tisíc požádala město společnost Národní dům. Půjčka je účelově vázána na nákup pokladního systému, pokladen a myčky. Zastupitelé ji schválili.

Důvodem podání žádosti je snaha o modernizaci provozu NÁRODNÍHO DOMU Prostějov o.p.s., to je o kompletní změnu pokladního systému, který obhospodařuje celý provoz Národního domu a dále o výměnu zastaralé myčky za velkokapacitní myčku nádobí SILANOS, která odpovídá svou velikostí stávajícímu provozu restaurace.

Půjčka bude poskytnuta bezúročně a poukázána jednorázově bezhotovostně na bankovní účet příjemce a bude příjemcem navrácena nejpozději do 31. 12. 2022, a to ve dvou ročních splátkách – 110 000 Kč k 31. 12. 2021 a 110 000 Kč k 31. 12. 2022. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce