Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZapište se do seznamu dárců kostní dřeně. Darujete život

Zapište se do seznamu dárců kostní dřeně. Darujete život
16.04.2019 07:40

Už 24. a 25. dubna proběhne v rámci Academia Film Olomouc 2019 v prostorách kavárny kina Metropol nábor dárců kostní dřeně. Po oba dva dny můžete přijít od 13 do 19 hodin.

Co je potřeba?

Zhruba 15 minut vašeho času, kartička zdravotní pojišťovny, občanský průkaz, věk 18 až 35 let, dobrý zdravotní stav. Pokud si nejste jistí, zda splňujete podmínky, nevadí, dotazník doplní potřebné informace.

V čem spočívá vstup do registru?
Proběhne odběr vzorku formou stěru z dutiny ústní a vyplníte dotazník. Celý proces zabere přibližně 15 minut.

Proč a pro koho je nezbytné seznam dárců zvyšovat?
Každoročně u nás onemocní stovky lidí chorobami krvetvorby, včetně leukémie a zhoubných nádorů. Transplantace krvetvorných buněk dává naději na úplné uzdravení. Najít vhodného dárce znamená metaforicky najít pro pacienta člověka s identickým podpisem. Pro každého 4. pacienta se jeho dárce nenajde...

Více informací naleznete na www.kostnidren.cz. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce