Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZákladní škola Majakovského ve Vrahovicích v novém

Základní škola Majakovského ve Vrahovicích v novém
31.12.2012

Prostějov - Unimo buňky, které nevyhovovaly současným požadavkům jsou už minulostí. Nový pavilon poskytuje daleko větší komfort než stará zástavba. Odpadá také hrozba zdravotního nebezpečí, které se zde nacházelo v podobě azbestu, který byl v materiálu, z něhož byla budova postavena. Dostavba školy přišla na čtyřicet čtyři milionů korun.

Nová historie základní školy se začala psát od roku 2000 kdy byla architektem Radkem Palackým zpracována studie na „Dostavbu a rekonstrukci ZŠ Majakovského". Prvním objektem byla budova tělocvičny, která byla dokončena v roce 2002 a byla propojena spojovací chodbou na stávající objekt druhého stupně. Ten byl postaven z takzvaných Unimo buněk.

Rozsáhlé bourání

Budova druhého stupně, která již nevyhovovala dnešním požadavkům na provoz školních zařízení, byla na podzim roku 2011 zcela odstraněna. Jedním z důvodů byl i výskyt azbestu, který obsahoval materiál, ze kterého byla budova vystavěna. Po jeho likvidaci se na uvolněném prostoru zahájila výstavbazs majakovskeho nového pavilonu školy řešená jako monolitický železobetonový skelet založený na pilotech. „Šlo o jeden z největších projektů tohoto roku," řekl na tiskové konferenci novinářům náměstek primátora Zdeněk Fišer a dodal, že celá stavba byla dokončena v předstihu. Nová budova je samostatný třípodlažní objekt s ustupujícími podlažími ve druhém a třetím patře. Napojena je spojovacími koridory se stávající tělocvičnou a budovou „staré školy".

Co budova nabízí?

V přízemí objektu je umístěn hlavní vstup do školy, centrální šatny, jídelna, sborovna a technická zařízení budovy. V dalších dvou podlažích budovy jsou umístěny čtyři kmenové učebny, pět odborných učeben a šest kabinetů. V každém patře je sociální zázemí a všechna podlaží umožňují přístup imobilních osob za pomoci výtahu, který je umístěn v prostoru schodiště.

Investice za desítky milionů

„Dostavbu základní školy Majakovského podpořil příspěvek Ministerstva financí, které v roce 2011 uvolnilo pět milionů korun a v roce letošním ještě jednou stejnou částku," doplnila mluvčí radnice Jana Gáborová. Celkové náklady činily čtyřicet čtyři milionů korun.

(kaa)

Ilustrační foto: magistrát, (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce