Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZaki-sport už chystá sezonu závodů dračích lodí

Zaki-sport už chystá sezonu závodů dračích lodí
15.03.2019 07:55

Už 25. května se můžete těšit na další ze závodů dračích lodí v rámci seriálu ZAKI CUP. Sestavte tým, přijďte si zapádlovat, zasoutěžit, pobavit se. Olomoucký drak už se chystá na 4. ročník. Můžete mít natrénováno na Plumlovského draka.

„Letošní jaro bude opět plné dračích závodů. Proto vás všechny zveme užít si atmosféru již 4. ročníku dračích lodí k řece Moravě. Děti čeká bohatý doprovodný program a vlastně celý festival spojíme nejen s osvěžením, soutěžemi a aktivitami, ale také dětským dnem," uvedl Petr Zakopal ze ZAKI SPORT AGENCY.

Soutěžit se bude v následujících kategoriích:

SPORT – 10 pádlujících – profesionálové a poloprofesionálové, kteří se závodů dračích lodí účastní pravidelně. V posádce musí být minimálně 4 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

FUN – 10 pádlujících – týmy, kluby, sbory, rodiny a korporace přátel, které se účastnily maximálně 1 závodu. V posádce minimálně 2 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

FIRMY – 10 pádlujících – v posádce musí být minimálně 2 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

ŽENSKÉ posádky – 10 pádlujících – kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Ženy z těchto posádek mohou závodit i za jiné týmy. Minimálně 4 posádky.

Akce se koná pod záštitou a v souladu s pravidly České asociace dračích lodí. V pátek v dopoledních hodinách proběhne závod škol o pohár Olomouckého draka, od 16:00 do 19:00 pak budou na programu tréninkové jízdy. V sobotu 25. května v 10:00 pak odstartují závody malých dračích lodí na 200 metrů. V průběhu celého dne si návštěvníci mohou vychutnávat bohatý doprovodný program, pro děti budou připraveny nafukovací atrakce a nejrůznější aktivity. Mezi 18. a 19. hodinou pak proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.
Vstup pro návštěvníky je zdarma. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce