Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZakažme předvolební průzkumy

Zakažme předvolební průzkumy
29.08.2013 11:28

Jakub Čech

Zakažme předvolební průzkumy a lidé se přestanou bát „vyhozeného hlasu“.

Vadí mi, že někteří lidé se při volbách rozhodují jen mezi „favorizovanými kandidáty“ a nechají se ovlivnit počtem billboardů. Stát vyhazuje peníze na dotace politickým stranám. Uvítal bych také zákaz předvolebních průzkumů. Spousta lidí se totiž rozhoduje podle volebních preferencí. Nechtějí volit kandidáty s nízkými preferencemi, i když by je jinak volili. Mají pocit, že by to byl „vyhozený hlas“. Pokud zakážeme předvolební průzkumy, tak nebudeme rozlišovat favority a outsidery a volby dopadnou úplně jinak.

Před volbami jde hlavně o peníze. Protože lidé se o kandidátech dozvídají hlavně z billboardů a o těch, kteří billboardy nemají, nic neví. Pokud zakážeme marketingové kampaně, lidé se začnou rozhodovat podle volebních programů, kandidujících osobností a třeba i názorové shody na volební kalkulačce.

Diskuze

vaclav 30.8.2013 13:08
Tomu chlapci moc a moc fandím, má obrovskou pravdu!!! Jenže na to naši politici neuslyší.... Přišli by o teplá místečka... Jakube jsi BOREC!!!! A díky i za ty procházky městem!

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce